IFC -SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Rakiplerin Önünde..

SEO, Google, Yandex vb. gibi arama motorlarındaki sonuçlarınızı iyileştirmenizi sağlayan çok gelişmiş bir pazarlama aracı çözümüdür. Ürettiğiniz ürün ve hizmetler arama motorları için bir takım unsurlar tarafınca denetlenir ve ilgili anahtar kelimeler aratıldığı zaman uygunluğuna göre bir sıralama ile listelenir. SEO hizmeti buradaki kriterlerin Arama Motorlarının sevdiği ve talep ettiği şekilde düzenlenmesi işlemleridir.

  • Web sitenizin ya da e-ticaret sitenizin, yazılım alt yapısını SEO uyumlu olarak güncelleriz.

  • Google Console , Sitemap, SSL, Özel IP Adresi vb gereklikleri sağlarız.

  • Kalitesi yüksek Backlinkler oluşturarak, web sitenizin ve e-ticaret siteniz için organik yükselişler sağlarız.

  • Sektörünüzle ilgili blog yazılarını, kendinize ait dijital varlıklarınızda ya da backlink ağlarında yayınlarız.

  • Aylık raporlandırmalar yolu ile SEO çalışmalarınızın gidişatını paylaşırız.

Arama Sonuçlarında Zirveye Demir Atın!

SEO işletmeler için yıllarca ücretsiz olarak çalışan, pazarlamacılar gibidir. Sizi en istediğiniz gibi ve en iyi şekilde temsil eder.
90%

Sayfa Yükleme Hızı

Sayfalarınızın hızlı bir şekilde açılması SEO açısından önemli bir konudur. Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti içerisinde, sayfalarınızın hızlı açılmasını sağlayan, bir takım önemli teknolojiler kullanırız.

99%

Güncelleme Oranı

Teknoloji gelişimiyle, Arama Motorlarıda kendilerini sürekli geliştirmekte. Yüksek SEO uyumu için güncelleştirmeleri sürekli takip eder ve hızlı bir şekilde adapte oluruz.

97%

Performans

Websitenizde ve e-ticaret sisteminizde kullanılan yazılım dilinin okunabilirliği ve çeşitli araçlar tarafından hızlı ve düzgün bir şekilde anlaşılabilmesi için çeşitli yönlendirmeler sağlarız. ifeelcode tarafından üretilen bir ürüne sahipseniz bunu sizin için ücretsiz olarak sağlarız.

90%

Özgün İçerik Üretimi

Özgün içerik üretimi ve kaliteli backlink yapısı Arama Motorları içerisinde çok hızlı bir şekilde yükseliş yakalamanızı sağlayacak.

İnfografi

SEO işlemleri bir takım bütünler unsurlarını içermektedir. Yan tarafta yer alan infografide bugüne kadar bilinen, denenmiş, kanıtlanmış ve Google uzmanlarınca açıklanan önemli sıralama kriterleri yer almakadır. Infografiden de anlaşıldığı üzere, Google vb arama motorlarının, bizlerde neler beklediği ve istediği açıkça anlaşılmaktadır. Hali hazırda bir yazılım ekibine sahipseniz, grafikte yer alan ve önem arz eden konuları belirleyip, hataları giderebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak diğer web sitelerinden, sitemizin yükselişini sağlamak için aldığımız Backlink hizmetinin önemini yorumlayabilirsiniz.Ayrıca Backlink hizmetinin önemini ve sosyal medya ile olan ilişkisini güçlü bir şekilde yorumlamakta mümkündür. SEO unsurlarında en önemli olan konulardan birisi ise direct entry olarak ifade edilen, bir kullanıcının web sitesinin adını bilerek ve url kısmına yazarak girmesidir. Direkt girişler SEO unsurlarında çok yüksek puanlanan bir değerdir. Web sitesinin açılış yani yükleme hızı son dönemlerde Arama Motorlarının çok fazla değer verdiği başlıca unsurlar arasında yer almaktadır. Bir web sitesinde açılış hızını büyük bir miktarda etkileyecek, fotoğraflar, videolar ve animasyonlar bulunabilir. Çeşitli teknolojiler kullanarak, sitenizin açılış hızını olumlu bir şekilde arttıracağınız bir çok unsur bulunmaktadır. Genellikle spagetti kod yapısından uzak ve temiz kodlanmış siteler içerisinde barındırdığı teknolojilerle bu ve bunun gibi unsurları ortadan kaldırarak, sitelerin yüksek hızla açılmasını sağlayarak ciddi bir SEO puanı elde ederler. Ifeelcode olarak ürettiğimiz tüm yazılım çözümlerinde burada yer alan tüm konulara çok fazla dikkat ederiz.

Direkt Ziyaretler %
Sitede Geçirilen Zaman %
Sayfa Dolaşım Sayısı %
Hemen Çıkma Oranı %
Farklı Sitelerdeki Link Sayısı (Backlink) %
Toplam Backlink Sayısı %
Link Alınan Farklı IP'ler %
Toplam Takipçi Sayısı %
İçerik Kalitesi %
Güvenli Web (HTTPS) %
Çapa Linkler %
Çapa Linklerdeki Anahtar Kelime Sayısı %
Sayfa İçindeki Anahtar Kelime Sayısı %
Anahtar Kelime Yoğunluğu %
Tittle İçindeki Anahtar Kelime %
Herhangi Bir Meta İçinde Anahtar Kelime %
Sayfa İçinde Video %

Web Sitenizin Seo Skorunu Ölçelim!

Web siteniz ve ya e-ticaret sitenizdeki problemleri tespit edip sizlere detaylı bilgiler aktarabilmemiz için, tespit formunu doldurabilirsiniz.

Tüm Bunlar Çok Önemli!

Profesyonel SEO Yönetiminde Önem Arz Eden 8 Öncelikli Unsur.

İçerik Kalitesi

Kopya içerikler, sitelerinizin sıralama almasında negatif bir rol oynarlar. Web sitenizde bulunan her bir içerik kaliteli ve özgün olmalıdır. Extra bilgi içerek metinler, özgün hazırlanmış fotoğraf ve video içerikler SEO için kalite teşkil eden önemli konular arasında yer alır.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Bir web sitesinde yer alan tüm sayfalarda keywords (anahtar kelimeler) belirlenmelidir. Herhangi bir ürün ya da hizmetin bulunduğu bir sayfada mutlaka "H" etiketleri içerisinde ilgili ürün ya da hizmetin adı yer almalıdır. 600-700 kelimeden oluşan bir metin içerisinde ilgili anahtar kelimeler %25 oranında geçmelidir.

Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medyanın bir web sitesindeki rolü, sosyal medyalarınız üzerinden gelen direkt girişlerdir. Direkt girişler websitesinin kalite puanını oldukça etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Google sıralama ağını oluştururken , Sosyal Medya kullanımına oldukça dikkat eder.

Backlink

Sizi öneren başka bir web sitesi: Backlink! SEO için en fazla önem teşkil eden unsurlar arasında yer alır. En önemli konulardan birisi ise, sizi işaret eden başka bir web sitesinin, Farklı bir IP de bulunması ve sayfa kalitesinin yüksek olmasıdır. Aynı IP içerisinde yer alan backlinkler, herhangi bir fayda sağlamazlar.

Hemen Çıkma Oranı

Web sitenize giriş yapan kullanıcılar, web sitenizden hemen çıkıyor mu? Yoksa diğer sayfalarıda ziyaret ediyor mu? Diğer sayfaları ziyaret etmeden, sitenizden çıkan kullanıcılar, hemen çıkma oranını arttırırlar. Google'ın değerlendirme aşamasında dikkat ettiği konular arasında yer alan "Hemen Çıkma Oranı" sitenizde yüksek ise, kullanıcıların hoşunda gitmeyen bazı unsurlar olabilir.

Direkt Ziyaretler

Web sitenize doğrudan giriş yapan kulanıcılar; web sitesinin adını bilerek yazan örneğin www.ifeelcode.com direkt ziyaret anlamına gelmektedir. Google'ın 25 Mart tarihinde yayınlamış olduğu "Panda Güncellemesi" ile bu oran fazlasıyla önem arz etmektedir.

Sitede Geçirilen Zaman

Google sitenizdeki kullanıcılarınızın, sayfanızda geçirdiği zamana oldukça değer verir. Sayfa içerisinde vakit geçiren bir kullanıcının davranışlarını, iyi bir web sitesi, kaliteli yazılmış içerikler ve kopya olmayan sayfa yapıları şeklinde yorumlayabilir. SEO için çok fazla önemli olan sitede geçirilen zaman unsuru, kısacası sayfanız içerisinde yer alan içeriklerin kalitesiyle doğru orantılıdır.

Sayfa Dolaşımı

Google için anlam teşkil eden bir diğer SEO unsuru ise, farklı ya da benzer içeriklerin yer aldığı sayfaların, ziyaretçiler tarafından dolaşılmasıdır. Bu ziyaretçilerin aradığı kelimeler ile ilgili, farklı ve benzersiz sonuçları, web siteniz içerisinde bulduğu anlamına gelmektedir. Google bu tarz sitelere, arama sonuçlarını listelerken her zaman üst sıralarda değer verir.

SEO Hakkında Sık Sorduğunuz Sorular

SEO websitesi, e-ticaret sitesi, web projeleri vb internet platformunda yayınlanan içeriklerin Google gibi arama motorlarında, ilgili anahtar kelimeler yazıldığı zaman, üst sıralarda çıkartılarak listelenmesi için uygulanan bir takım optimizasyonların tamamıdır.
SEO çalışmalarına başlamadan önce, mevcut dijital varlığınız detaylı bir şekilde incelenerek (S.W.O.T) analizler yapılır. Bu analizlerin tarafınıza sunulmasıyla birlikte, SEO için ihtiyaç duyduğunuz tüm yönler belirlenir. Talep edilen anahtar kelimeler ve rakip analizleride göz önünde bulunarak yürütülen çalışmalarda, SEO skorunuzun artış göstermesi için, bu sayfa içerisinde detaylı olarak anlattığımız tüm çalışmaları uygularız. Talep ettiğiniz anahtar kelimeler doğrultusunda bu çalışmaların süreleri değişiklik göstermektedir.
Ürettiği ürün ve hizmetleri, daha geniş kitlelere duyurarak, potansiyel satış ve marka bilinirliği elde etmek isteyen tüm işletmeler mutlaka SEO hizmetlerinden faydalanmalıdır. Bir işletme için potansiyel müşteri ve satış hedefleri her zaman önem arz etmektedir. SEO tam olarak hedeflenen potansiyel müşteri ve ürün/hizmet ilişkisini firma adına sağlamaktadır. Yapılan her bir Arama Motoru Optimizasyon çalışması web sitenizin ve e-ticaret sitenizin yüzbinlerce kişi tarafından görülmesini sağlamaktadır.
Websitenizin dil yapısı içerisinde, çalışma yapmak istediğiniz ülkenin dil yapısı bulunuyor ise SEO çalışması yapılabilmektedir. Örneğin ingiltere bölgesinde bir optimizasyon çalışması yapılacak ise, sayfanızın mutlaka ingilizce dil seçeneğinin olması gerekmektedir.
Hiç bir firma, SEO hizmeti için ilk sıra garantisi vermez. SEO hizmetinde temel amaç web hizmetini ilk sıralar arasında çıkartmaktır. Genellikle hit alan sayfalar google gibi arama motorlarında ilk sayfa ve ilk 5. sıradır. Arama Motoru optimizasyonu hizmetinde temel hedef sayfayı ilgili kelimelerde, alakalı yerlerde sıralamaya sokarak dijital varlığın ziyaretçi almasını sağlamaktır. SEO işlemleri, rekabetin olduğu bazı sektörlerde süreklilik teşkil eden unsurlar olduğu için, düzenli yapılması durumunda ilk sıralara kadar yükselebilmektedir. Rekabetin yüksek olmadığı sektörlerde ise ilk sırada listelenen bir sayfa, yükselişini tamamladıktan sonra, herhangi bir çalışma yapılmasa bile, uzun süre boyunca yerini korumaktadır.
Süreçler ilgili sektöre, rekabete ve web sitesinin kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. SEO alt yapısı iyi olan bir sayfa, kısa bir sürede ciddi anlamda yükseliş elde edebilmektedir. Ortalama SEO çalışmaları 6 - 12 aylık periodlarda tamamlanır. Rekabetin yüksek olduğu sektörlerde ve kelime gruplarında bu süreler farklılık gösterebilmektedir. Çalışmaları başlanmış bir müşteri, SEO hizmetinde somut sonuçlar görmek için acele etmemelidir. Değişkenlik gösteren somut sonuçlar 4-6 aylık süreçler içerisinde olgunlaşmaktadır. Kısacası SEO gerçek anlamda sabır gerektiren teknik bir iştir.
SEO yatırımı yapan müşteriler, bir yatırım söz konusu olduğu için geri dönüşlerin ne kadar süre sonra ve miktarda olacağını merak ederler. Tahmini dönüşlerin elde edileceği zamanlar, hizmet başlangıcı öncesinde tarafınıza sunulan raporda tahmini olarak yer almaktadır. SEO hizmetleri içerisinde çok fazla değişken yapının ve faktörün bulunması durumu buradaki ifadeyi "tahmini" olarak kullanmamıza yol açmaktadır. Genellikle SEO çalışmalarının dönüşleri 4-12 aylık süreçlerde alınmaktadır.
Hangi anahtar kelimeler, hangi websitesi, hangi ülkeler.ya da bölgeler, web sitesinin mevcut SEO uyumu gibi bir çok değişken faktör incelenerek detaylı bir rapor sunulur. Sunulan detaylı raporlar içerisinde, talep edilen anahtar kelimeler arasında, ilgili sitenin , ne kadar sürede ve ne kadar zamanda hedeflenen sonuçlar arasında listeleneceği ve fiyatlandırması yer almaktadır. Ortalama SEO hizmetleri talep edilen isteklere göre aylık 5.000,00+ rakamlardan başlayarak artış göstermektedir. Önemli olan bir diğer konu ise süreklilik arz eden optimizasyon işlemlerinde minimum 6'aylık SEO çalışmaları yapmakta ve bunların ücretlendirilmesinide peşin olarak almamızdır.